יש קצר בתקשורת שלי עם הבעל שלי אבל הוא בשום פנים ואופן אינני מוכן לשמוע על אימון או טיפול זוגי. האם יש טעם להתאמן לבד? זה יעזור לו להשתנות?

: ישנו בילבול עמוק ביחס למה זה בכלל זוגיות באמת ומה היא אמורה למלא בחיי.
אנחנו לא נכנסים לזוגיות כדי לקבל מה שאנחנו רוצים. זה איננו משא ומתן. אנחנו לא באים לקשר מתוך מחשבה שהוא ישלים מה שחסר. חבל לעשות את זה . קשר גם לא נועד להיות הגנה או ערבות למשהו או ממשהו.

תכליתה של זוגיות או קשר היא לאפשר לי לגלות את מה שאני באמת, את הטבע שלנו כבני אדם, שהוא יפה ועצום מעבר לכל דמיון. זה לא מי שאני חשוב שאני . זה לא אוסף של מחשבות שקראתי לו אני. זה משהו הרבה הרבה יותר יפה מזה.
את הטבע הזה אנחנו יכולים לגלות דרך שתי תנועות, שתי דרכים. האחת היא לשים לב לרוחב וליופי שלך שיכול להתקרב לכל דבר ולהאיר אותו. לא בלחנך אף אחד. גם לא בלהסביר. פשוט בלהיות אהבה גם במצבים לא צפויים שלפעמים נראים בלתי אפשריים. השנייה היא לשים לב לסרטים ולאשליות שאנחנו חיים ולראות שהמצאנו אותם ושהם לא באמת משמחים ומביאים איתם קלות ופשטות ויופי.
לכן, כאשר אנחנו אומרים שיש קצר, בעצם מה שקורה זה שאני מתנתק. במקום לראות באחר ובמה שהוא עושה הזמנה ואפשרות, אני רואה בו סכנה או משהו שצריך להתרחק ממנו.
מה שנרצה לעשות אז זה לראות מה קורה בתוכי שגורם לי להתנתק או לאחר להתרחק. מהי המחשבה שיוצרת אצלי מעגלים סגורים של פחד וכאב במקום להשתמש בה כדי להתעורר מתסריטים שאני חיה ומאמונות שיצרתי לעצמי.
שם ארצה להזמין אותי להתאמן, כדי לראות מה המחשבה הזו שמרחיקה אותי ואומרת לי שאי אפשר וכדי לראות את התנועה שלה האהבה שרוחשת תחתה כל הזמן. כך האחר ,בדיוק כפי שהוא, הופך לשער ופותח לי אפשרות גם אם אני לא מסכימה וגם כשאני לא מבינה ולא יודעת.

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

חיפוש באתר

ידע חדש שפורסם

עשו לנו לייק בפייסבוק